Uroslista

Tälle sivulle listataan jalostukseen käytettävissä olevat urokset kuvilla ja omistajien yhteystiedoilla varustettuna. Uroksen omistaja voi ilmoittaa koiransa listalle joko sähköpostitse (jtk@amerikanakita.fi) tai käyttämällä lomaketta, joka tulee lähettää allekirjoitettuna Jalostustoimikunnalle joko postitse (kts. osoitetiedot yhteystiedot -sivulta) tai skannattuna sähköpostiin. Uroksen omistaja voi halutessaan myös pyytää uroksen kasvattajaa lähettämään tiedot sähköpostitse ilman allekirjoitettua lomaketta, jolloin kasvattajan käyttämä sähköpostiosoite katsotaan riittäväksi tietojen oikeellisuuden varmentamiseksi. Kasvattaja voi ilmoittaa myös omat uroksensa listalle sähköpostistaan ilman allekirjoitettua lomaketta. Uroksen kuvat (max. 3kpl) tulee lähettää sähköpostitse riippumatta siitä, lähetetäänkö omistajan yhteystiedot postitse vai sähköpostitse. Omistajan yhteystietoihin tulee ilmoittaa vähintään omistajan nimi, paikkakunta sekä puhelinnumero tai sähköpostiosoite. Suomen Amerikanakita ry ei ole vastuussa uroslistalla olevien urosten jalostuskelpoisuudesta.

GAPABO'S JAGUAR
FI12752/16


om. Petri Haavisto
Hollola, Kutajärvi
Petri.haavisto72@gmail.com
p. 040 829 5096

GAPABO'S KNOCKOUT
FI26859/17


Tutkittu: Koiralla ei ole Amelogenesis Imperfecta-geeniä.
om. Noora Tiainen & Jarno Kolkkanen
Kangasala
noora.tiainen@hotmail.com
p. 0400 934684

GINGAKEI FUMIAKI
FI38962/16


Kimmo Salminen ja Jaana Välimäki
Rauma 26200
kimmo.salminen@rauma.fi
p. 0505559024, iltaisin ja vkoloppuisin 0405783561

INULINE LOOKING BACK
FI18839/20


om.Hanna Kukkola, sijoitusomistaja Heini Koskinen.
Hämeenlinna
inulineamericanakitas@gmail.com
p. 040 - 022 8866

ISO KARHU JOHAN
FI32983/17


om. Eero Vihervaara ja Jaana Honkanen
Helsinki
eero.vihervaara@mail.com
p. 041 5291981

REDIENT CENTURION
EST-00396/17


om. Jelena Spiridonova
Estonia, Pärnu
jelena77@mail.ru
p. +372 5661 9848

SNOWSTORY'S MODEST MUSSORGSKY
FI45574/15


om. Cristian Andrei
Espoo
cristian.r.andrei@gmail.com
p. +358451138060